Navigate / search

Hakkımızda

For English:

 

Türkiye, Uluslararası Öğrenci Temini konusunda en hızlı yükselen dört tane piyasadan biri olarak adlandırıldı!  Yurtdışında eğitim gören Türk öğrencilerinin dörtte biri Amerika’da okumakta olduğu üzere ABD, Türk öğrencilerinin yurtdışı eğitim için en çok tercih ettikleri ülkedir. Aynı zamanda Türkiye, ABD’ye en çok öğrenci gönderen on tane ülkeden biridir. (IEE Open Doors 2013)

Neden Türkiye? Neden Şimdi?
1.    Türkiye üniversitelerinin eğitim ücretlerinin artışı ABD üniversitelerinin rekabet kabiliyetini yükseltmiştir.
2.    Kamunun yeni açılan yurtiçi okullara olan güveni düşüktür.
3.    Orta tabakanın genişlemesi, satınalma gücünü arttırmıştır.
4.    ÖSYM sistemini her yıl artan bir sayıda öğrenci geçememektedir.
5.    ABD’deki iki yıllık okullar, öğrencilerin daha üstün üniversitelere rahat bir şekilde geçebilmelerini sağlamaktadır.
6.    Kaliteli yükseköğretime olan talep, Türkiye yükseköğretim sisteminin bu talebi karşılama kabiliyetini aşmıştır.
7.    Türkiye, ABD’ye en çok öğrenci gönderen on tane ülkeden biridir.

Mezun ve CGACC bu talebe nasıl yanıt veriyor?

Fiyatı düşük, kalitesi yüksek olan yurtdışı eğitim ve 2 yıllık üniversiteler kavramını anlayış konularındaki piyasa ihtiyaçlarına cevaben, ABD’deki 2 yıllık okullar ve üniversite geçiş yolları hakkındaki farkındalığı arttırmak, üniversite geçiş yöntemlerine dair detaylı bilgi vermek ve ABD yükseköğretim sisteminin esnekliği ve üstünlüğünü göstermek hedefiyle 2arti2.org (2+2) kuruldu. Türk öğrencileri, anne babaları, lise danışmanları ve genel olarak Türkiye yükseköğretim sektöründe çalışanlar bu kavramları anlamamaktadır.

Türkiye’nin Uluslararası Eğitim Platformu olan Mezun, dünyanın 2 yıllık üniversiteleri pazarlama ve öğrenci temini uzmanı olan CGACC ve öncü olan 2plus2.org ile işbirliğine girip aşağıdaki yöntemlerle 2 yıllık okullar konusundaki farkındalığı artırmaktadır:

•             Atölye ve Webinar’lar
•             Medya, basın ve bloglar
•             Eğitim danışmanları, öğrencileri ve ebevynleri için bilgilendirme seminerleri
•             Olay alanında etkinlikler

 

The Center for Global Advancement of 2 Years Colleges (CGACC) is dedicated to increasing global knowledge and understanding about U.S. 2 Years Colleges, bridging cultures through awareness, advancing institutional internationalization efforts, initiating partnership opportunities with international entities, and serving as a general resource to expand and enhance global educational opportunities.

Founded in 1999, Mezun Group creates new age, multi-platform web, mobile and telecom solutions.The Group is based in South Florida, USA and has an office in Istanbul, Turkey.